Naše vína

Vinohrady jsou tělem našeho vinařství, srdcem je sklep. Víno je krev, která jím proudí...

Víno je naše vášeň už dvacet dva let. Za tu dobu jsme při poznávání tajů výroby vín urazili pořádný kus cesty a naši zákazníci i četná ocenění z výstav nás ujišťují, že jdeme správným směrem. S vínem to máme jako s dětmi - je potřeba odhalit jejich potenciál a dát mu čas se rozvinout. A tak vzniklo hned několik řad - těch klasických jakostních a přívlastkových, ale i méně často viděných, jako jsou frizzante nebo třeba výrazně odrůdová vína s označením terroir. Tak neváhejte a ponořte se do světa nekonečných chutí našich vín i vy.

 

 

řada JAKOSTNÍ

Naše základní řada vín, kde se objevují odrůdy jako Veltlínské zelené, Hibernal, Pálava, Rulandské šedé, Modrý Portugal a další je vyráběna s velkou péčí od sběru hroznů až po finalizaci jednotlivých vín. Hrozny pochází jak z našich vinic, tak od vybraných dodavatelů.
V této řadě si najdou své oblíbené víno vyznavači jak suchých vín, tak i těch se zbytkovým cukrem - jsou lehká, svěží, příjemná s čistými ovocnými tóny a skvěle doplní slavnostní oběd nebo dokreslí večerní domácí atmosféru.

řada PŘÍVLASTKOVÁ

Naše nejrozšířenější a nejprodávanější řada vín. Zde najdete většinu našich odrůd, vína červená i bílá a to jak v kategorii vín kabinetních, pozdních sběrů nebo výběrů z hroznů.
Můžete si vybrat z velké škály zbytkového cukru od suchých vín až po přírodně sladké výběry. Při celém výrobním procesu klademe velký důraz na čistotu od příjmu hroznů až po stáčení vín do lahví. Vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení a jsou následně školena převážně v nerezových nádobách. Vína tak získávají svůj typický odrůdový, ovocný charakter a harmonický, čistý profil.

řada REZERVA

Do této řady vybíráme z našich nejlepších tratí ta nejlepší červená vína daného ročníku, přičemž sklizeň je načasovaná na dobu, kdy hrozny dosáhnou maximální zralosti. Při výrobě rezervních vín postupujeme tradičním způsobem - odbouráním kyseliny jablečné a poté si vína minimálně dva roky poleží v dubových sudech. Pro dlouhodobé zrání v dubovém dřevě se nám nejlépe osvědčily odrůdy Frankovka, André, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Tímto procesem se prohloubí jejich charakter, vína se zpevní, zharmonizují a krásně vyzrají. Po stočení do lahví necháváme vína ještě alespoň další jeden rok ležet v chladu sklepa a teprve poté opouští brány našeho vinařství - plně harmonizovaná, výjimečná a připravená překvapit.

řada TERROIR

Protože máme to štěstí vlastnit několik vybraných viničních tratí se specifickým mikroklimatem a půdním složením, byl by hřích nevyužít jejich jedinečnost a nevyrobit přívlastková vína s označením „terroir“. Odráží spolupůsobení vlastností půdy, odrůdy a lokálního klimatu a v širším smyslu i lidský faktor nebo chcete-li, rukopis svého tvůrce. Naše terroir vína pocházejí z viniční tratě Lizniperky, kde pěstujeme skoro čtyřicet let starou Frankovku dávající krásná charakteristická vína s bylinkovými tóny a Rulandské bílé, které jsme zde vysadili už v roce 2004. Svrchní vrstva půdy je bohatě záhřevná černozem s písčitým podložím, vína z ní jsou pak výrazně minerální s typicky odrůdovým charakterem. Druhou naší viniční tratí s unikátními vlastnostmi je trať Nadzahrady, zde pěstujeme čtyřicet let staré Veltlínské zelené na hlinito-písčité půdě. Vína z této vinice jsou jedinečná svou kořenitostí a opět velmi odrůdová. Výroba probíhá tradičně s delším ležením a promícháváním na jemných kalech, výsledkem pak jsou tato velmi osobitá, šťavnatá a typická minerální suchá vína.

řada FRIZZANTE

Pro milovníky svěžích, vychlazených šumivých vín ovocného typu. Jedná se o vybraná vína s nádhernou primární aromatikou a ovocným charakterem, který se pro výrobu Frizzante přímo nabízí. Vyrábíme je z odrůd Hibernal, Irsai Oliver a Rosé Cuvée, přičemž tato vína mají různý obsah zbytkového cukru. Na své si tak přijdou jak milovníci suchých tak i sladších vín. Výroba probíhá podchlazením až na 2° C a nasycením CO2. Oxid uhličitý vytváří nejen typické bublinky, ale podporuje i aromatiku a svěžest těchto vín. Plnění do lahví pak probíhá na speciální přetlakové lince. Tato hravá vína vychlazená na 6 - 8° C jsou ideální pro horké letní dny, ale stejně tak si je můžete užít, když je venku pošmourno a doma sálá teplo z rozpáleného krbu.

řada SVATOMARTINSKÁ

První vlaštovky, které předznamenávají svůj ročník.
Kompletní řada mladých vín, která je postavena především na výrazné primární aromatice, příjemné svěží kyselince a kulaté ovocné chuti.
Tak jako každý rok, 11. listopadu od jedenácté hodiny dopolední začínáme prodávat Svatomartinské víno ze všech pro toto označení povolených odrůd: Veltlínské červené rané, Muškát moravský, Müller thurgau, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.
Všech šest odrůd u nás můžete koupit v dárkové kolekci a udělat si tak představu, na co se můžete těšit u ostatních vín.

X

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám umožňují Vám poskytnout optimální službu a individualizovaný obsah na naší webové stránce. Respektujeme Vaše soukromí a pracujeme pouze s údaji, ke kterým nám dáte svůj souhlas. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

Souhlasím
Nastavit