VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

I. Základní ustanovení

Tento nákupní řád je závazným ustanovením a upravuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi nakupujícím zákazníkem (dále jen kupující) a provozovatelem internetového obchodu Vinařství V & M Zborovský, v.o.s.  (dále jen prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je Vinařství V & M Zborovský, v.o.s., Dlouhá 6/2, 691 06 Velké Pavlovice, IČ:26951681. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím.

 

II. Objednání zboží a uzavření smlouvy

Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Pro objednávku jsou vyžadovány pouze informace nezbytně nutné ke spolehlivému doručení zboží (tedy jméno, resp. jméno firmy, adresa, telefon a e-mail).

Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě, emailem nebo telefonicky na kontaktním čísle prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka považovaná za uzavřenou kupní smlouvu, a tedy za objednávku závaznou.

 

III. Ceny

Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky.
Všechny ceny na internetových stránkách obchodu jsou uvedeny s DPH. Prodávající je plátcem DPH.

 

IV. Doprava a doručení objednávky, způsob vyzvednutí

 1. Balíkem České pošty “Do ruky” (pro zásilky do 25 kg) – platba předem 189,-Kč.
 2. Balíkem České pošty “Do ruky” (pro zásilky do 25 kg) – dobírka 40,-Kč.
 3. Zásilkovna (pro zásilky do 3 lahví/balíku) – platba předem 78,-Kč.
 4. Zásilkovna (pro zásilky do 6 lahví/balíku) – platba předem 119,-Kč.
 5. Zásilkovna – dobírka 17,-Kč.
 6. Toptrans dle individuální zpracované nabídky – platba převodem na účet.
 7. Úsporný balík (pro zásilky do 20 kg) – platba předem 135,-Kč.
 8. Úsporný balík na Slovensko (pro zásilky do 20 kg) – platba předem 239,-Kč.
 9. Osobní odběr v kamenné prodejně: www.zborovsky.cz/vinoteka-u-kostela

V rámci větších objednávek je možné, že dodávka bude rozdělena do většího počtu balíků. V takovém případě bude doúčtováno přepravné, a částka bude předem odsouhlasena příjemcem.

Doprava zdarma je v případě objednávky nad 3 000,- Kč včetně DPH.

 

V. Možnosti platby

 1. Hotově nebo kartou při osobním převzetí zboží.
 2. Hotově v případě doručení zásilky přímo dodavatelem.
 3. Dobírkou, při převzetí zboží od dopravce.
 4. Platba přes platební bránu COMGATE.

 

VI. Dodací lhůta, čas a místo doručení

Obvyklá dodací lhůta je 2 pracovní dny od objednávky, resp. připsání platby na účet prodávajícího. Dodací lhůta se může měnit dle vytíženosti dopravce.

Expediční dny Po-Čt.

Doručovaní zásilek Út-Pá

Běžné dodací časy dopravních společností jsou 9.00 – 18.00 každý pracovní den. Prodávající nemůže ovlivňovat doručovací doby zásilkových společností.

V případě, že prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do 2 dnů, kontaktuje kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s kupujícím způsob realizace této objednávky, eventuálně nahrazení zboží obdobným zbožím, které je aktuálně k dispozici.

Dopravu nabízíme standartně po celé ČR a Slovensku.

 

 VII. Možnost odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího

Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na čísle 731 141 878 nebo na základě e-mailu odeslaného kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího.

V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující jako soukromá osoba (nikoliv na IČ) právo do 14 dní od převzetí zboží odstoupit od smlouvy. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutné dodržet níže uvedený postup a podmínky:

 1. Kontaktovat prodávajícího a písemně podat žádost o odstoupení od smlouvy. V žádosti je třeba uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu pro vrácení peněz.
 2. Vrácené zboží musí být v původním nepoškozeném obalu, nepoužité, nepoškozené a s přiloženým originálním dokladem o koupi. Vždy je nutné zabezpečit vrácené zboží tak, aby nemohlo během přepravy dojít k jejímu znehodnocení.
 3. Zboží nelze posílat zpět na dobírku, takováto zásilka nebude převzata. Je doporučeno zboží pojistit.
 4. Při splnění výše uvedeného postupu a podmínek pro vrácení zboží bude zaplacená částka převedena na účet zákazníka nejpozději do 5 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží.

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího z důvodu špatně uvedeného popisku zboží nebo špatného obrázku není možné. Závazný je vždy název zboží, které si zákazník objednal a potvrdil. Vyhrazujeme si možnost tiskové chyby na našich stránkách.

 

VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s kupujícím) zejména v případech:

 1. Když má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě kupujícího.
 2. Když není schopen doručit zboží v daném termínu.
 3. V případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává.
 4. Když se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží.

V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou část kupní ceny, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho bankovní účet.

 

IX. Záruka a reklamace

 1. Na veškeré produkty se vztahuje zákonná záruční lhůta 6 měsíců ode dne prodeje (odeslání).
 2. Kupující je povinen si produkt po jeho převzetí prohlédnout, aby zjistil případné zjevné vady, které obdržený produkt vykazuje. Pokud příjemce zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), může zásilku odmítnout.
 3. V případě, že při převzetí produktu a jeho kontrole kupující odhalí vadu, kontaktuje co nejdříve prodávajícího e-mailem na adresu zborovsky@zborovsky.cz nebo telefonicky na tel. číslo 731 141 878. Do předmětu e-mailu uveďte reklamace.
 4. Do 1–2 pracovních dnů vás budeme kontaktovat. Po odsouhlasení reklamace dopravte nebo zašlete reklamovaný produkt na adresu prodávajícího.
 5. Spolu s reklamovaným produktem je nutné zaslat kopii dokladu o jeho zakoupení, který je přiložen k dodávce zboží.

Po dodání zboží nenese dodavatel žádnou zodpovědnost za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka. Prodávající se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku a Zákonem na ochranu spotřebitele.

 

X. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky.

Odesláním elektronické objednávky stvrzuje kupující prodávajícímu, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů a veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v momentě učinění a odeslání objednávky.

X

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám umožňují Vám poskytnout optimální službu a individualizovaný obsah na naší webové stránce. Respektujeme Vaše soukromí a pracujeme pouze s údaji, ke kterým nám dáte svůj souhlas. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

Souhlasím
Nastavit